Blog

Indické šaty | orientální oblečení hezky sepsané

Jak vozíme šaty z Indie? Co kalhoty a sukně? Jak se fotí? Jak se perou? Co dělat a co nedělat s orientálním oblečením?

Čtěte na našem blogu!

 

šaty z indice cargo

 

Blok print, stovky let stejně

V Indii se vyrábí spousta krásných věcí. A spousta z nich se vyrábí naprosto fascinujícím postupem, který se od časů maharádžů nezměnil. Několik set let furt stejně. Protože dokonalé prostě vylepšit nelze. Seznamte se - Blok Print.

Pareo, sárong – multifunkční zázrak

 Na léto potřebujete mít ve své skříni v podstatě jen dvě věci – jeden sárong na všední dny a jeden sárong na neděli. Všechno ostatní z něj vykouzlíte. Podívejte se blíže na šátek, který právě teď nosí miliony lidí.

Co je stonewash a jak se dělá?

Stonewash je takový módní freestyle. Jedná se o svébytnou úpravu látek, která se především v Nepálu těší velké oblibě. Jak se takový stonewash dělá? Můžete vyzkoušet doma - budete potřebovat pračku a trochu kamení... Mrkněte na náš článek a návod!

Jak se vyrábí šperky z kostí?

Jsou to lidské kosti? Je to ze slonoviny? Občas nám chodí zvídavé dotazy a proto se teď podíváme na řemeslo, ze kterého trochu... mrazí. Pronikneme do morku kostí a řekneme si, jak se kostěné šperky vyrábí v Indii a Nepálu. Necháte-li se inspirovat, můžete si pak podle tohoto návodu pěkný šperk vyrobit i sami!

Kalhoty z Indie? Tři základní střihy a hodně radosti kolem.

Přemýšlíte o nějaké lehké kalhotě? Možná pro vás máme to, po čem vaše srdce touží (i když o tom třeba ještě úplně neví). Indické kalhoty mají tři základní střihy, spoustu výhod a také nějaké ty nevýhody. Jaké?

Jak nosit zavinovací sukně?

Jak nosit zavinovací sukni? Jakou vybrat, aby slušela? Co rozhodně nedělat a jakou si nekupovat? Přečtěte si strhující návod na správné používání zavinovací sukně!

Maly - jednoduchý návod na složité věci

 

Řekněme si to na rovinu - nikdo asi nečeká, že koupí japa maly se z něho stane buddhista, zamotá nohy do preclíku, sedne pod fíkus na okně a po pár mantrách dosáhne nirvány. Je ale několik dobrých důvodů, proč si malu pořídit a vyzkoušet ji. Mrkněte na ně!

Vonné tyčinky, jak je používat?

Vonné tyčinky patří k zemím orientu jako sůl k moři. Cítite je úplně všude - na ulici, v chrámu, v restauraci, ve vlaku, na záchodě, v hotelu a pak ještě dlouho doma, když se vrátíte. K čemu je to dobré? Jak takové tyčinky používat? A jak se vyrábí?

Indické oblečení? Ano, máme!

Indické oblečení zasáhlo do srdce miliony lidí. Někteří bez něj nemohou vyjít ven. Někteří si v něm relaxují doma. Někteří jej vyloženě nevyhledávají. Ale indické oblečení mělo, má a vždy bude mít své fanoušky. A zcela zaslouženě! A co pro vás na IndickeSaty.cz máme? No nejen šaty!

Kdo jednou harémky oblékl, obléká je již napořád!

Harémky budí pozornost a rozdělují společnost na dva nesmiřitelné tábory. Harémkáře a antiharémkáře. Harémkáři argumentují pohodlím, odpůrci šermují vkusem. Mrknem na to trochu objektivní optikou!

Šatům z Číny jsme řekli NE!

Měli jsme lákavou nabídku - krásné a pohodlné bohošaty z Číny. Ale ani ty nejkrásnější šaty nemůžou být důležitější než lidská důstojnost. Není nám jedno, kde a jak zboží vzniká.

Jak vybrat správnou velikost? Není M jako M!

Oblečení ze zemí, jako je Indie, Nepál či Thajsko, je pověstné svojí krásou, originalitou, barvami… a také tím, že velikostně mnohdy úplně neodpovídá evropským standardům.

Hledáme (ne)modelky na focení (ateliér Prostějov)

Už 10 let v online světě prodáváme a posíláme krásné šaty. A to chce opravdu hodně fotek. A proto stále a pořád hledáme nové tváře na focení pro náš eshop IndickeSaty.cz. Zažijte focení, odneste si odměnu a hezký zážitek!

Péče o viskózové šaty z Indie

Viskózové šaty jsou v Indii (a vůbec celosvětově) velice oblíbené. Péče o ně je snadná a jednoduchá. Je ale pár zásad, které je dobré dodržet - díky nim výrazně prodloužíte život svých šatů.

Co je to rayon / viskóza

Viskoza, rayon či umělé hedvábí - s těmito názvy se můžete u indických šatů běžně potkat. Víte, co to znamená? Jaké jsou výhody a jaké nevýhody šatů ušitých z viskózy?

Péče o bavlněné šaty z Indie

Indická bavlna je už světovým pojmem. Šaty z bavlny (ať už z „obyčejné“ nebo té organické) vydrží poměrně dost a při správné péči vám mohou dělat radost po mnoho let. Pojďme si říci pár zásad, které je proto dobré dodržet.

7 důvodů proč šaty z Indie?

Snad v téměř každé zemi na světě můžete koupit krásné šaty. Proč jsme si tedy vybrali zrovna Indii? A proč byste indické šaty měli chtít i vy? Přečtěte si 7 důvodů, proč jsou právě indické šaty ty top...

Šaty, které máme teď, už nikdy nemusí být

Indové na to mají jedno oblíbené rčení - buy now or cry later. Trochu drsné, ale pravdivé. Jak to tedy je? Vyplatí se počkat? Můžeme Vám sehnat jinou velikost?


18 položek celkem