Blog

Indické šaty | Z DALEKA NEJEN ŠATY

Blogové články - o tom, jak se vyrábí zboží, které kupujete, tipech, jak o ně pečovat, o materiálech... Informace čerpám od lidí, kteří tyto výrobky vyrábí, z článků a veřejných materiálů a trochu z vlastní zkušenosti.

Tak hezké čtení a snad najdete užitečné informace ;-)

 

 

šaty z indice cargo

 

Látky, malý rozscestník

Bavlna, rayon, viskóza, umělé hedvábí, akrylová vlna, vlna - látky, ze kterých na IndickeSaty.cz najdete oblečení. Základní informace o jednotlivých materiálech, výhody, nevýhody, pár tipů k údržbě a odkazy na další články :)


Vlna a akrylová vlna

Ponča, mikiny, šály, kalhoty i sukně – to vše se šije (plete) také z vlny (případně akrylové vlny). V čem se liší, jak a z čeho se vyrábí a jaké jsou hlavní vlastnosti těchto materiálů? Mrkneme na to základním pohledem :)


Měď, mosaz, alpaka | Z čeho se vyrábí kovové šperky v Nepálu

Nepálské šperky jsou bezesporu nádherné – svým zpracováním, nápaditostí i krásnými motivy. Vyrábí se obvykle z kostí, dřeva a kovů. No a my se teď mrkneme na ty kovy (a kupodivu bude to hodně zajímavé!)

Výhody a nevýhody umělého hedvábí z pohledu umělé inteligence

Umělé hedvábí - co to je a taky mrkneme na výhody a nevýhody (napsané umělou inteligencí!)

Ponča a vše kolem nich

Mrkneme na nit pončům - od skloňování, působivé historie až k videu, ve kterém se naučíte si uplést vlastní pončo ;-) Tak jdeme na to!

Ateliér v Litovli

Trvalo to dlouho, ale je to hotové! Představuji vám můj nový fotoateliér v Litovli, kde všechnu tu krásu z Indie a Nepálu fotím. A taky místo, kde si můžete objednávky vyzvednout, ale také vyzkoušet.

Zavinovací kalhoty, v čem všem jsou jiné

Zavinovací kalhoty. Vypadají jako obyčejné kalhoty, ale nejsou to obyčejné kalhoty. V čem všem jsou jiné? Pojďte se na to mrknout....

Pareo, sárong – multifunkční zázrak

 Na léto potřebujete mít ve své skříni v podstatě jen dvě věci – jeden sárong na všední dny a jeden sárong na neděli. Všechno ostatní z něj vykouzlíte. Podívejte se blíže na šátek, který právě teď nosí miliony lidí.

Hledáte originální dekorace z Orientu? Mám dobrý tip!

Orient je plný nádherných dekorací! A já pro vás mám teď tip na jeden perfektní e-shop, kde seženete opravdu originální dekorace (a za dobré peníze). Pojďte se na to mrknout!


Aroma olej a esenciální olej, rozdíly a jak je používat.

Esenciální olej je a není vonný olej. Vonný olej, možná lépe aroma olej, není pravý esenciální olej, který ale také voní, tudíž tedy lze říci, že je vonný. Ale abychom se do toho nezamotali, pojďme si na to v klidu posvítit.


Esenciální oleje, jak a z čeho se vyrábí?

Mrkneme na samou duši rostliny – do tajemného světa esenciálních olejů a uděláme si trošku jasno v tom, o co kráčí, jak se takové oleje vyrábí a na co si dát pozor.


Blok print, stovky let stejně

V Indii se vyrábí spousta krásných věcí. A spousta z nich se vyrábí naprosto fascinujícím postupem, který se od časů maharádžů nezměnil. Několik set let furt stejně. Protože dokonalé prostě vylepšit nelze. Seznamte se - Blok Print.

Co je stonewash a jak se dělá?

Stonewash je takový módní freestyle. Jedná se o svébytnou úpravu látek, která se především v Nepálu těší velké oblibě. Jak se takový stonewash dělá? Můžete vyzkoušet doma - budete potřebovat pračku a trochu kamení... Mrkněte na náš článek a návod!

Jak se vyrábí šperky z kostí?

Jsou to lidské kosti? Je to ze slonoviny? Občas nám chodí zvídavé dotazy a proto se teď podíváme na řemeslo, ze kterého trochu... mrazí. Pronikneme do morku kostí a řekneme si, jak se kostěné šperky vyrábí v Indii a Nepálu. Necháte-li se inspirovat, můžete si pak podle tohoto návodu pěkný šperk vyrobit i sami!

Kalhoty z Indie? Tři základní střihy a hodně radosti kolem.

Přemýšlíte o nějaké lehké kalhotě? Možná pro vás máme to, po čem vaše srdce touží (i když o tom třeba ještě úplně neví). Indické kalhoty mají tři základní střihy, spoustu výhod a také nějaké ty nevýhody. Jaké?

Jak nosit zavinovací sukně?

Jak nosit zavinovací sukni? Jakou vybrat, aby slušela? Co rozhodně nedělat a jakou si nekupovat? Přečtěte si strhující návod na správné používání zavinovací sukně!

Malý malový článek

 

Mala je meditační pomůcka – náhrdelník s určitým počtem korálků (z různých materiálů). Jak se používá a o materiálech se dočtete níže.

Vonné tyčinky, jak je používat?

Vonné tyčinky patří k zemím orientu jako sůl k moři. Cítite je úplně všude - na ulici, v chrámu, v restauraci, ve vlaku, na záchodě, v hotelu a pak ještě dlouho doma, když se vrátíte. K čemu je to dobré? Jak takové tyčinky používat? A jak se vyrábí?

Indické oblečení? Ano, máme!

Indické oblečení zasáhlo do srdce miliony lidí. Někteří bez něj nemohou vyjít ven. Někteří si v něm relaxují doma. Někteří jej vyloženě nevyhledávají. Ale indické oblečení mělo, má a vždy bude mít své fanoušky. A zcela zaslouženě! A co pro vás na IndickeSaty.cz máme? No nejen šaty!

Kdo jednou harémky oblékl, obléká je již napořád!

Harémky budí pozornost a rozdělují společnost na dva nesmiřitelné tábory. Harémkáře a antiharémkáře. Harémkáři argumentují pohodlím, odpůrci šermují vkusem. Mrknem na to trochu objektivní optikou!

Jak vybrat správnou velikost? Není M jako M!

Oblečení ze zemí, jako je Indie, Nepál či Thajsko, je pověstné svojí krásou, originalitou, barvami… a také tím, že velikostně mnohdy úplně neodpovídá evropským standardům.

Péče o viskózové šaty z Indie

Viskózové šaty jsou v Indii (a vůbec celosvětově) velice oblíbené. Péče o ně je snadná a jednoduchá. Je ale pár zásad, které je dobré dodržet - díky nim výrazně prodloužíte život svých šatů.

Co je to rayon / viskóza

Viskoza, rayon či umělé hedvábí - s těmito názvy se můžete u indických šatů běžně potkat. Víte, co to znamená? Jaké jsou výhody a jaké nevýhody šatů ušitých z viskózy?

Péče o bavlněné šaty z Indie

Indická bavlna je už světovým pojmem. Šaty z bavlny (ať už z „obyčejné“ nebo té organické) vydrží poměrně dost a při správné péči vám mohou dělat radost po mnoho let. Pojďme si říci pár zásad, které je proto dobré dodržet.

7 důvodů proč šaty z Indie?

Snad v téměř každé zemi na světě můžete koupit krásné šaty. Proč jsme si tedy vybrali zrovna Indii? A proč byste indické šaty měli chtít i vy? Přečtěte si 7 důvodů, proč jsou právě indické šaty ty top...

Šaty, které máme teď, už nikdy nemusí být

Indové na to mají jedno oblíbené rčení - buy now or cry later. Trochu drsné, ale pravdivé. Jak to tedy je? Vyplatí se počkat? Můžeme Vám sehnat jinou velikost?


26 položek celkem