Lampion z ručního lokta papíru Batika modrý

Lampion z tradičního ručního lokta papíru z Nepálu, razítkovaný a barvený.

Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení
179 Kč
Skladem (2 ks)

Lampion z ručního lokta papíru Batika modrý

 

Dodejte svému domovu nádech mystiky. Lampiony z ručního lokta papíru jsou velice působivým doplňkem, který si snadno a nevtíravě najde své místo. Lze jej jednoduše zavěsit prakticky kamkoli.

Tyto nepálské lampiony jsou vyrobeny z lokta papíru. Lokta papír je známý již po staletí a k jeho výrobě se využívá kůra z keře Daphne bholua.

Metoda výroby tohoto papíru je stejná jako před mnoha sty lety. Je často jediným zdrojem příjmů lidí v nepálských vesnicích. Naše lampiony nakupujeme přímo od lokálních výrobců.

Lokta papír může obsahovat hrubší kousky celulózy, různá vlákna, příměsy trávy, květiny. Papír může obsahovat drobné prasklinky a trhlinky, může se jevit místy "ušudlaně" a nestejnoměrně - to vše je přirozený a typický rys lokta ručního papírů. Mimoto je také přirozeně tvrdý, odolný a při opatrném zacházení vydrží věky.

Lampion můžete volně zavěsit do prostoru nebo do něj spustit objímku s žárovkou a využívat ho jako stylové stínidlo.V případě instalace žárovky používejte pouze žárovku úspornou či led s maximálním výkonem 25W. 

 

!!! Lampion není určen pro čajové svíčky !!!

 

Velikost:

  • Lampion je složený ze čtyř obdelníku (25 x 17 cm)
  • základnu lampionu tvoří čtverec (18 x 18 cm).
  • Lampion má v každém spodním rohu třásně (mohou se barevně lišit od fotografie).
  • Pověsit jej lze díky 22 cm dlouhým průvázkům.

 

Upozornění:

Drobné nesrovnalosti a nepravidelnosti jsou dány podmínkami výroby a prodeje v Nepálu, nejsou brány jako vada výrobku, dodávají naopak dekoracím na autentičnosti. Každý kus je ručně vyráběný originál!

Mějte, prosím, na paměti, za jakých podmínek tato malá umělecká díla vznikají. Podívejte se na náš blog, kde najdete články a fotografie z výroby

 

Kód Kód: DEL65
Kategorie: ZÁVĚSNÉ DEKORACE
Složení: Lokta papír
Země původu: Nepál
Velikost: Uvedeno v textu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: