Lakšmí Sarasvatí Ganéš magnet zlatý

Trojice oblíbených hinduistických bohů. Více v popisu níže ;-)

Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
40 Kč
Skladem (3 ks)

Lakšmí Sarasvatí Ganéš magnet zlatý

Sarasvati je oblíbená laskavá bohyně. Štědře žehná všem, kdo se k ní s pokorou a úctou obrací. Oblíbená je zejména pro umělce, studenty a vědce. Přináší moudrost, dává požehnání začínajícím studentům. Je spjatá s uměním a hudbou, patronkou všech umělců, kterým dodává inspiraci a kreativitu. Pomáhá také s přesným vyjadřováním (písemným i ústním).

Ganéš (Ganesha) je jedním z nejvýznamnějších hinduistických bohů. Synem Šivy a Parvátí, se sloní hlavou a dětským tělem. Je božstvem moudrosti, úspěchu a překonání překážek. Často se uctívá při začátku nového projektu a významných životních událostech. S Ganéšou se pojí moudrost (velké uši naslouchají, chobot umí vycítit pravdu), i proto je uctívaný také studenty. Je také oblíbeným bohem obchodníků.

Lakšmí, manželka boha Višny (uchovatel vesmíru), je oblíbenou hinduistickou bohyní - přináší blahobyt, hojnost, prosperitu, štěstí. Její přítomnost (třeba touto nálepkou :) ) přináší hojnost, dostatek a štědrost (dávat = brát). Je oblíbenou bohyní mnoha obchodníků, kteří získávají její přízeň pomocí manter a modliteb. Hinduisti uctívají bohyni Lakšmí, mimo jiné, během svátku světel, Diwali (a to je velká sláva!).

Hinduismus je známý svým složitým panteonem bohů, jejich převtělováním a podobami a vzájemnou souvislostí. Má nekonečně mnoho poutavých příběhů a legend. Popis výše je velmi zjednodušeným a základním výkladem. Každá podoba i atributy mají hluboký význam, doporučuji pro hlubší prozkoumání :) 

Tento magnet je vyražený na kovové fólii (je mírně strukturovaný), v lesklé zlaté barvě. Kovová fólie je nalepená na magnetické destičce. Magnet je krásně zpracovaný, lesklý, hezký.

 

Velikost:

  • cca 8 x 6 cm
Kód Kód: SA73
Kategorie: Indické samolepky a magnety
Složení: papír, kov, magnet
Velikost: Uvedeno v textu
Země původu: Indie
Dovozce: Michal Tomeš (IndickeSaty.cz)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: